První pomoc pro firmy

Oblastní spolek ČČK Plzeň – město a Rokycany nabízí různé typy školení první pomoci pro veřejnost i organizace v rozsahu 2 – 40 hodin. Všechny kurzy jsme schopni upravit a přizpůsobit podle požadavků klienta.

Před výběrem kurzu je dobré si rozmyslet, co od kurzu první pomoci požadujete. Krátké kurzy a přednášky zaberou málo času a i finančně jsou velmi nenáročné. Účastníci si však reálně odnesou málo. Moderní a nejúčinější formou výuky jsou zážitkové kurzy. Během zážitkových kurzů jsou účastníci plně vtaženi do výuky a je pro ně připraveno několik nasimulovaných situací, během kterých si zažijí první pomoc „naživo“. Účastníci zážitkových kurzů mají v případě, že musí doopravdy poskytnout první pomoc výrazně větší úspěšnost.

Pokud máte zájem o jakýkoliv kurz, kontaktujte nás a rádi pro Vás kurz naplánujeme dle vašich požadavků a zašleme Vám cenovou nabídku.

Přednáška

  • 2-4 hodiny
  • 1 lektor


Počet osob na 1 skupinu: 10-100 (možná i více, záleží na prostorech, kde bude kurz probíhat)

Obsah: Volání 155, Resuscitace, AED, bezvědomí, zástava krvácení,...(lze upravit dle požadavků klienta)

Přednáška je oblíbenou nejlevnější formou jak můžete do své firmy nebo organizace vnést informace o první pomoci. Naši lektoři jsou zkušní a určitě se vaši zaměstnanci nudit nebudou. První pomoc se ale z přednášky naučit nedá. Zaměstnanci budou mít představu o tom jak první pomoc vypadá, ale pokud se něco doopravdy stane, tak vám rozhodně nezaručíme, že si někdo doopravdy vzpomene na to, co má dělat. Pokud chcete aby vaši zaměstnanci opravdu dokázali první pomoc poskytnout, tak zvažte objednávku zážitkového kurzu ušitého na míru vaší firmě či organizaci.


Cena od 180,-/ osoba

První pomoc pro řidiče

  • 6 hodin
  • 1 lektor


Počet osob na 1 skupinu: 10-20

Obsah: Nouzové volání, chování u autonehody, vyproštění z vozidla, lékárnička, resuscitace s nácvikem na modelu, bezvědomí, zástava krvácení,.. (lze upravit dle požadavků klienta)

Kurz je vhodný pro řidiče referenty. Naučí účastníky chovat se při autonehodě a seznámí je s první pomocí při život ohrožujících stavech. Prakticky se naučí vyšetřovat dýchání, manipulovat s člověkem v bězvědomí, vyprostit osobu z auta a každý z účastníků si vyzkouší resuscitaci na modelu.


Cena 600,- /osoba.

Zážitkový kurz první pomoci pro firmy (DOPORUČUJEME!)

  • 1 den (možno i více)
  • 2 a více lektorů (dle počtu skupin)


Počet osob na 1 skupinu: 6-15 (lze souběžně vést několik skupin zároveň)

Obsah: Volání 155, Resuscitace, AED, bezvědomí a zranění, která vyplývají z rizik na konkrétním pracovišti.

Zážitkové kurzy se snažíme připravovat na míru ke konkrétnímu pracovišti nebo situaci, ve které se budou účastníci pohybovat. Před kurzem vás navštíví lektor aby vyhodnotil rizika a připravil si modelové situace. Účastníci si postupy, které se budou učit vždy prakticky vyzkouší a následně si vědomosti a dovednosti procvičí v nasimulovaných situacích.

Během simulací se část účastníků stane zraněnými, ktrým namaskujeme zranění a zbylá část se stane zachránci, kteří se je pokusí ošetřit. Je možné využít i figuranty z řad dobrovolníků a lektorů ččk. Vždy je součástí kurzu i nácvik resuscitace a použití AED na modelu.

Cena 1000,-/ osoba + materiál 500,-/ 1 skupina.

Teambuildingový kurz pro firmy

  • 1 a více dní
  • 2 a více lektorů


Počet osob na 1 skupinu: 6-15 (lze souběžně vést několik skupin zároveň)

Obsah: nouzové volání, chování u autonehody s nácvikem, resuscitace a AED s nácvikem na modelu, bezvědomí, další životohrožující stavy, spousta modelových situací a teambuildingových aktivit.

Nutno připočíst i náklady na ubytování a stravování.

Kurz probíhá mimo prostory firmy. Nejčastěji v hotelu, který si firma vybere, a v jeho okolí. Rádi pomůžeme vybrat vhodné lokality. Podle vybrané lokality je možné zařadit velké množství různých modelových situací. Základem bývá nácvik chování u autonehody, práce s člověkem v bezvědomí, rsuscitace včetně použití AED a krvácení. Při simulacích si účastníci vyzkouší roli zachránců i zraněných. Na odlehčení je kurz protkán i dalšími teambuildingovými aktivitami jako jsou soutěže, závody a hry.

Cena teambuildingvých aktivit 1000,-/ osoba + materiál 500,-/ 1 skupina.

ZÁCHRANKA

Mobilní aplikace pro život