Zdravotníci ČČK dohlíželi na stovky cyklistů

Zdravotníci ČČK dohlíželi na stovky cyklistů

Dvoudenní závod horských kol v Městě Touškově se neobešel bez zranění.

Město Touškov– Čtrnáct zdravotníků z Českého červeného kříže Plzeň- město a Rokycany o víkendu zajištovalo zdravotnický dozor na závodě horských kol – Český pohár Plzeňský kraj, který se konal v Městě Touškově na severu Plzeňska.

V Městě Touškově zajišťovalo zdravotnický dozor 14 zdravotníků. Na fotografii je část týmu, který o víkendu odvedl perfektní práci.

Dvoudenní akce obnášela velká rizika zranění vzhledem k velmi složitému terénu. Na trase navíc závodilo téměř sedm set cyklistů a za víkend je přišlo sledovat na tři tisíce diváků. Zdravotnické týmy tak byly připravené na celé spektrum zásahů. “Zdravotníci ošetřili jedno vážné zranění a mnoho lehkých. Všichni, kdo tu pracovali, byli skvělí. Výborná byla i spolupráce s touškovskými hasiči. Zdravotníci si zaslouží velkou pochvalu! Ať už ti, kteří celý den trávili ve stanu a ošetřovali odřeniny, tak ti, kteří byli neustále v pohotovosti na trase! zhodnotila víkendové sportovní klání Lada Brožová, ředitelka organizace.

Několik zdravotníků se na místě věnovalo i prevenci. “V sobotu 11.září je Světový den první pomoci, který je letos zaměřený na ty nejmenší,” vysvětlila ředitelka.

Resuscitaci si na Světový den první pomoci mohli lidé vyzkoušet ve zdravotnickém stanu u cíle cyklokrosového závodu.

Světový den je svým mottem Buď hrdinou první pomoci ve škole i svém okolí chce upozornit na to, že už tato věková kategorie se může naučit první pomoc a pomoci tak v nouzi sobě, spolužákovi, rodičům či dalším lidem.

Sobota 11.září byla ve znamení Světového dne první pomoci, který byl letos zaměřen na ty nejmenší.

„Děti se musí učit poraněním předcházet – rozpoznat nebezpečí, která na ně číhají cestou do školy, v dopravě, při vyučování samotném i doma. Když se nepodaří zranění předejít, měly by vědět, jak rychle reagovat – poskytnout první pomoc nebo odbornou pomoc přivolat,“ dodala Lada Brožová. A právě to si mohly děti i jejich rodiče vyzkoušet ve zdravotnickém stanu u cíle závodu.

Všichni zdravotníci byli neustále připraveni.

Sdílet:

Další články

Děti se naučily základy první pomoci

Plzeň- “Haló paní!” křičí čtyřletý Prokop a potom třese s bezvládným tělem figurantky. I takhle vypadaly nácviky první pomoci pro ty nejmenší na příměstském táboře

GIVT

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo?   Na odkaze https://bit.ly/30Kc-pro-oblastni-spolek-CCK-Plzen-mesto-a-Rokycany si přidejte Pomocníka a my

Děkujeme sponzorům letního tábora

Jsme velice vděční, že se najdou firmy, které nám pomáhají umožnit dětem jíst na táboře zdravě. Děkujeme firmě Bonduelle za obrovskou zásobu konzervované zeleniny, kterou