„Tajfun“ vycvičil členy humanitárních jednotek

„Tajfun“ vycvičil členy humanitárních jednotek

 

Desítky zraněných a šokovaných lidí v evakuaci. Takovou situaci muselo řešit pět členů záchranného týmu Oblastního spolku ČČK Plzeň- město a Rokycany, kteří o víkendu vyrazili do Havlíčkova Brodu na celostátním cvičení humanitárních jednotek. 

„Cvičení začalo v pátek a končilo v neděli. V pátek byl příjezd k večeru, jakmile dorazili všechny týmy, hráli jsme seznamovací hry. V sobotu dopoledne jsme obcházeli jednotlivá stanoviště, kde jsme si oprašovali znalosti o humanitární jednotce. Odpoledne po obědě jsme navštívili novou hasičskou stanici, která je v provozu od dubna. Po prohlídce přišlo cvičení s názvem Tajfun,“  vzpomíná Martin Mareška. 

Ze cvičení byli všichni nadšení

 

Vytvořené podmínky byly velmi autentické. „Nouzová situace byla velmi realistická. Jednotlivá stanoviště i řídící štáb se musel vypořádat s mnoha úkoly. Bylo zapotřebí například fakticky  reagovat na přítomnost COVID pozitivních osob, zranění a další mnohdy záludné potřeby účastníků, stejně jako na nedostatek materiálu. To vše v jednom čase a za  vytvořených„ stresových“ podmínek.  Rozhodně se nejednalo pouze o stínové reakce, ale o skutečné stavění ubytovacích i karanténních stanů, ošetřovny. Součinnost s RZS a MP,“ popisuje cvičení Jan Maršálek.

Součástí byly i ochranné obleky

Nadšený ze cvičení byl i nejmladší člen západočeského týmu Alex Dorian Novák. „Při cvičení jsme museli pomoci 36 lidem- zaevidovat je, postarat se o jídlo, popřípadě je ošetřit. Večer bylo vyhodnocení, při kterém jsme si celé odpolední cvičení rozebrali. Myslím si, že to byl skvěle strávený víkend se skvělými lidmi. Vše bylo zajištěno a výborně zorganizováno,“ říká.

„Z celého cvičení mám skvělý pocit, dobrá organizace a dobrá parta lidí z několika měst,“ dodává další člen týmu Martin Pokorný. 

Díky cvičení se seznámili členové humanitárních jednotek napříč republikou a všichni se těší na další setkání.

Sdílet:

Další články

Spolupráce s givt.cz

Podpořte nás od 16.-18.11. 2021 při online nákupu 🙏🙂 koukněte na givt.cz a spojte příjemné a potřebné s užitečným! Děkujeme ❤

Někdo tady leží!!!!

Představte si situaci, že přicházíte a najednou na zemi uvidíte osobu ležící na zemi. Víte, co byste měli udělat? Pokusíme se vám popsat několik kroků,

Každý z nás může zachránit život!

16.října je Světovým dnem záchrany života. Myslíte si, že vám se to stát nemůže? Že se nemůžete dostat do situace, kdy budete potřebovat umět poskytnout