Yoggies pomohla otevřít kurzy první pomoci pro psy

Yoggies pomohla otevřít kurzy první pomoci pro psy

Koupí resuscitačního modelu podpořila společnost Yoggies kurzy první pomoci pro psy, které pořádá Český červený kříž oblastní spolek Plzeň-město a Rokycany v západočeské metropoli.

„Jsme nesmírně vděční za spolupráci se společností Yoggies, která nám pomáhá plnit sny a vzdělávat lidi v oblasti první pomoci. Protože jsme národem pejskařů, hodně našich klientů se zajímalo o kurzy zaměřené na první pomoc pro psy. Nedařilo se nám ale sehnat finance, resuscitační model není totiž levná záležitost,” vysvětluje ředitelka oblastního spolku ČČK Lada Brožová.

Kurzy školí erudovaní odborníci vzdělaní v oblasti veterinární péče a věnují se tématům jako je rozpoznání akutního stavu u psa, resuscitace, řezné rány, šokové stavy a podobně. „Na kurzech školíme zážitkovou formou, takže jsou účastníci přímo vtaženi do děje a zákroky si vyzkoušejí buď na resuscitačním modelu, a-nebo na našich vycvičených figurantech,” dodává ředitelka.

Společnost Yoggies se rozhodla projekt podpořit, protože: „Zdraví psa v Yoggies stojí na prvním místě, a právě proto nám tento projekt dává smysl. Samozřejmě, že bychom byli rádi, aby k záchraně života našeho čtyřnohého parťáka nemuselo vůbec docházet, ale když už se stane nějaké neštěstí, je důležité, aby chovatel uměl svému mazlíčkovi pomoci.“ říká Jiří Švihálek majitel této firmy.

JF

Sdílet:

Další články

Tábory 2023

Vyhlašujeme termíny táborů pro rok 2023. Pobytový dvoutýdenní tábor se bude konat od 23.7. do 5.8.2023 na tábořišti Kamensko stejně jako vloni. Příměstský tábor pro