Plzeň- Infarkt, mrtvice, autonehoda, zástava dechu, tonutí. To všechno jsou důvody, proč člověku může přestat bít srdce. Víte, jak co v takovém případě dělat? Šest účastníků sobotního kurzu Českého červeného kříže Základy první pomoci už to ví.
„Jsem učitelka a v mém zaměstnání hrozí, že se jednou dostanu do situace, která bude vyžadovat rychlé jednání. Chci vědět, jak zachránit život,“ vysvětluje Aneta Husáková důvody, které ji přivedly na celodenní kurz.
„Základy první pomoci, stejně jako všechny ostatní kurzy, vedeme vždycky zážitkovou formou, to znamená, že si všechno, co je potřeba člověk na kurzu zkusí,“ popisuje práci se skupinou lektorka a ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Plzeň- město a Rokycany Lada Brožová, která své publikum umí opravdu zaujmout.
„Lektorka je senzační. První pomoc prezentuje zajímavě a tím, že jsme zapojeni do akce a všechno si můžeme vyzkoušet, si to člověk rychle zapamatuje,“ chválí způsob vedení kurzu Aneta Husáková.
Stejně nadšená je z kurzu i Jana Hammerová. „Je skvělé, že je nás tu málo, protože je tím kurz intenzivnější,“ říká a dodává, že se na kurz přihlásila, aby se naučila své teoretické znalosti používat i v praxi. „Jsem bývalý voják, takže teorii znám, ale aktuálně pracuji jako účetní ve výrobní firmě, kde úrazy hrozit mohou, proto jsem se rozhodla se přihlásit na tento kurz a přesvědčit se, že kdyby taková situace nastala, dokážu v ní reagovat správně.“
Kurz Český červený kříž v Plzni otevírá každý měsíc a přihlásit se na něj může kdokoliv, kdo má zájem se opravdu naučit první pomoc. „Začínáme základy bezpečnosti, vysvětlením, co znamená aplikace záchranka, pokračujeme s výukou přístupu k bezvědomému a resuscitací. Na kurzu se nezastavíte, proto je potřeba pohodlné oblečení a plná pozornost,“ usmívá se lektorka.
Další kurz Český červený kříž otevírá v Plzni 23.října. Přihlásit se můžete na emailu: cckplzeň.adm@gmail.com.