Polovina výtěžku z benefičního koncertu Západočeského symfonického orchestru poputuje k našemu oblastnímu spolku

“S velkou vděčností přijímáme dar od pořadatelů benefičního koncertu pro ukrajinské uprchlíky, kterým se snažíme pomáhat materiálně i organizačně od začátku válečného konfliktu. Peníze se dostanou na správné místo,” s radostí přijímá ředitelka oblastního spolku Plzeň- město a Rokycany Lada Brožová finanční pomoc, jež je poslední týdny velmi potřeba.

„Hudba léčí a smiřuje“ je motto Západočeského symfonického orchestru z Mariánských Lázní, jehož dechová sekce vystoupí v sobotu 16. dubna 2022 v 18 hodin v Schwarzachtalhalle v Neunburgu vorm Wald na benefičním koncertě. 

Koncert pořádá Bavaria Bohemia e.V., zřizovatelský spolek Centra Bavaria Bohemia, ve prospěch ukrajinských uprchlíků v Horní Falci a Plzeňském kraji. Dechová harmonie Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně zahraje díla Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka a Pjotra Iljiče Čajkovského ve třináctičlenném obsazení – za podpory dvou hostujících hudebníků z Ukrajiny, mladého klavíristy Maksyma Burdaleva a zpěvačky Oleksandry Nikiforové. 

Při této příležitosti zazní Óda na radost a ukrajinská hymna. Záštitu nad benefičním koncertem převzal předseda spolku Bavaria Bohemia e.V. a předseda okresního úřadu Schwandorf pan Thomas Ebeling.

„Jako český orchestr, v němž do konce druhé světové války hráli především Němci, se cítíme zavázáni k mezinárodnímu porozumění a pomoci utlačovaným,“ vysvětluje ředitel symfoniků Milan Muzikář motivaci hudebníků, kteří se pro dobrou věc vzdají části svého honoráře. 

Benefiční koncert je spolufinancován za podpory Česko-německého fondu budoucnosti. Polovina vstupného a polovina darů bude věnována Německému červenému kříži v Horní Falci a druhá polovina Českému červenému kříži oblastnímu spolku Plzeň- město a Rokycany na podporu Ukrajinců, kteří zde byli přijati. Za Český červený kříž se zúčastní koordinátor pomoci Ukrajině Dr. Jakub Jestřáb, za Německý červený kříž Otto Josef Langenhan, jednatel okresního sdružení BRK Schwandorf. 

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na okTicket.de nebo na pokladně. Cena vstupenky je 10 EUR. Další informace o benefičním koncertu najdete na www.bbkult.net.

Ivana Danisch, Jana Fajfrová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru