ZDRAVOTNÍCI ČČK OŠETŘILI DVACET CYKLISTŮ V MĚSTĚ TOUŠKOVĚ

Závody horských kol Český pohár Plzeňský kraj pořádaný v Městě Touškově měl opět prvotřídní zdravotnický dozor. Tým z ČČK oblastního spolku Plzeň – město a Rokycany zajišťoval vše, co bylo potřeba a to už od pátku. “V pátek 22.4. jsme postavili ošetřovnu a zajišťovali jsme dozor během oficiálního tréninku. I přesto, že se jednalo o trénink před závodem, zranění jsou i tak poměrně častá,” vysvětluje ředitelka oblastního spolku Lada Brožová účast zdravotnického dozoru i před závodem.

ČČK ošetřilo za víkend dvacet lehkých zranění

V sobotu a v neděli zajišťoval spolek dozor po celé trati závodu. Na ošetřovně pracovali dva zdravotníci. “Ošetřovna ošetřovala ty cyklisty, kteří byli schopni chodit a došli si pro ošetření odřenin a naraženin sami,” říká jeden ze zdravotníků Rudolf Kašpar.

Stavba stanu na začátku akce

Na trati byly čtyři stanoviště a na každém z nich dva zdravotníci. “Ti měli na starosti zajistit raněné přímo na trati a postarat se o ně do příjezdu lékaře a sestry,” vysvětluje Brožová a dodává, že lékař a sestra spolu s hasiči zajišťovali vyšetření a transport k sanitnímu vozu. 

Návštěvníci si měli také možnost pod vedením zdravotníků z ČČK vyzkoušet resuscitaci na resuscitačním modelu. 

V sobotu zdravotníci sloužili od 8:00 do 18:00 a měli celkem příznivé počasí. Neděle byla deštivá, ale i tak závodníci i zdravotníci zůstali na trase od rána až do konce závodu. Za víkend zdravotníci ošetřili dvacet lehčích zranění, jen jeden z cyklistů byl převezen do nemocnice, ostatní se povedlo ošetřit na místě.

Naši dva zdravotníci před akcí

Pokud plánujete jakoukoliv společenskou, sportovní či kulturní akci neváhejte kontaktovat Oblastní spolek  ČČK Plzeň- město a Rokycany. Mohou pro vás připravit cenovou nabídku a eventuálně i plán zdravotnických dozorů či přehled možných zdravotních nebezpečí včetně doporučení potřebného počtu zdravotníků, lékařů a potřebného materiálu. 

https://cck-plzen.cz/zdravotnicke-dozory-a-ukazky/
Jana Fajfrová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru