Rodinný den s OS ČČK Plzeň- město a Rokycany si lidé užili

Zábava, hudba, stovky Plzeňanů a první pomoc. Tak by se dal popsat Rodinný den s Oblastním spolkem ČČK Plzeň- město a Rokycany, který se odehrál v plzeňském DEPO 2015 v neděli 4.9.

První pomoc si mohli návštěvníci vyzkoušet ve stanu OS ČČK

“Byla to první velká akce, kterou náš oblastní spolek pořádal a musím říct, že se povedla. Navštívilo nás přes 500 lidí,” sděluje ředitelka spolku Lada Brožová své pocity.
Celý program zahájily děti s kroužku Malého záchranáře, který ČČK otvírá každý rok pro věkovou kategorii 3-6 let a 7-15 let. “Musím je strašně pochválit, protože předvedli na pódium resuscitaci na písničku ze seriálu Sanitka a šlo jim to bezvadně,” pokračuje ředitelka.

Rozhovor moderátorky Taťány Krchovové a ředitelky OS ČČK Lady Brožové

“Chtěla bych moc poděkovat všem, co nám pomáhali. Našim členům, kteří akci organizovali i ji pomáhali realizovat. Všichni byli opravdu skvělí,” dodává Brožová.

Ve stanu si lidé mohli vyzkoušet i první pomoc u psů.

“Bylo skvělé, že se podařilo šířit první pomoc mezi běžné občany, kteří ji viděli jako ukázky na pódiu a pak si ji mohli vyzkoušet ve stanu ČČK, kde ji vysvětlovali zkušení zdravotníci. Celou akci hodnotím velmi pozitivně, určitě počítáme s druhým ročníkem, který bychom ale tentokrát chtěli pořádat v sobotu, aby přišlo více lidí,” popisuje organizátorka Tereza Halva.

Na akci vystupovala folklórní taneční skupina Máj

Lidé si na akci také mohli koupit šperky, dekorace, dobroty nebo potřeby pro své mazlíčky a nebo se mohli dozvědět něco o svém zdraví se stánkem Transfúzní stanice FN Plzeň. “My jsme si pro zájemce připravili orientační vyšetření krevní skupiny na sklíčku, které na místě prováděla naše laborantka. Odpovídali jsme na dotazy ohledně darování krve a problematiky krevních převodů, dále jsme měli připraveny čtyři soutěže pro děti,” říká lékařka Eliška Pourová.

Lidé si mohli koupit šperky, doplňky, sladkosti, pomůcky pro pejskaře nebo se mohli dozvědět vše o dárcovství krve, ČČK, knihovně, městské policii a mnoho dalšího u stánků.

Na Rodinném dni se prezentovala i knihovna města Plzně, která návštěvníkům představovala své služby a možnosti nebo zde také svůj stánek spravovala Městská policie města Plzně, kde se lidé dozvěděli vše o činnosti mužů zákona.

Vystoupení Dudácké show Martina Škanty a Jany Janovské.

Na akci vystoupila folklórní taneční skupina Máj, Dudácká show Jany Janovské a Martina Škanty, Marie Tilšarová a kapela Budulínek. Programem prováděla Taťána Krchovová.

Jana Fajfrová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru